1000 TL sosyal yardım nasıl alınır?

PAYLAŞ

Sosyal yardım uygulamasının 3 faza ayrıldığı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanmıştı.

İlk fazda 2 milyon 111 bin aileye 1000 TL'lik nakdi destek verildi. Sosyal yardımda 2. faz ödemeleri ise önümüzdeki hafta yapılacak.

3. ve son faz ödemeleri için ise başvuru gerekecek. Peki 1000 TL sosyal yardım ödemeleri nasıl alınacak? Başvurular nasıl yapılacak?

Corona virüsü salgını sonrasında ekonomik önlemler kapsamında birçok adım atıldı. Bunlardan biri de 1000 TL’lik sosyal yardım uygulaması oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3 faza ayırdıkları sosyal nakdi destek ödemelerinde 1. faz ödemelerinin yapıldığını ve 2. faz için ödemelerin haftaya yapılacağını duyurdu. Vatandaşların da yakından takip ettiği 1000 TL sosyal yardım ödemelerinde 3. faz için ise başvuru yapılması istenecek

2 milyon 111 bin haneye geçtiğimiz hafta 1.000'er TL nakdi destek verildi.

2. FAZDA YARDIMLARI KİMLER ALACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un duyurduğu 2. Faz nakdi yardımlara, corona virüsü öncesi devletten sosyal yardım alanlar ve 1. Fazda 1000 liralık yardımda bulunulan kişilere ikinci defa yardım yapılmayacak. 2. fazda halihazırda sosyal yardım alan ve 1. fazda dağıtılan 1.000 TL’lik destekten faydalanmamış, 2 milyon 300 bin haneye 1.000'er TL nakdi destek verilecek.

Bakanlığı yeni nakdi yardımına, 1. Faz’da olduğu gibi yine başvuru yapılmayacak. Corona virüsünden ekonomik olarak etkilenen kişiler bakanlık tarafından tespit edilecek ve yardımlar PTT görevlileri tarafından evde ödenecek.

3. FAZ YARDIMLARI BAŞVURULARI E-DEVLET ÜZERİNDEN OLACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2. Faz yardımların tamamlanmasının ardından 3. Faz için de hazırlıkların başlayacağını söyledi. Bakan Selçuk, “3. Faz sosyal yardımdan, daha önce bu yardımdan faydalanmamış haneler faydalanacak ve söz konusu başvurular e-devlet üzerinden yapılacak. Corona virüs tedbirlerinden olumsuz etkilenmiş, ihtiyaç sahibi tüm kesimlere el uzatacağız” dedi.

Selçuk, 3. fazın başvuru sürecinin ayrıca duyurulacağını da belirtti.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN