''Alınan Tedbirler Vatandaşların Sağlığı İçindir''

'Vatandaşlarımız rahat ve huzurlu olsunlar. Bizler de MASKİ Genel Müdürlüğümüze vermiş olduğumuz talimat ile su borcu olan vatandaşlar hakkında her hangi bir işlem yapmamalarını ilettik.'

PAYLAŞ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; “Ülkemizi ve dünyayı kasıp kavuran korona virüsü ile ilgili Allaha şükür memleketimizde çok olumsuz bir vaka yok, şu ana kadar tespit edilen 18 kişi şeklinde karantina altına alınmış kişi sayısı var. Temennimiz bu sayının artmamasıdır.

Vatandaşlarımız alınan tedbirler noktasında tedirgin olmasınlar. Alınan tedbirler vatandaşın sağlığı ve geleceği içindir. Alınan bu tedbirler bazen vatandaşın nezdinde tedirginlik kat sayısını yükseltecek bir yapı formatına büründürülüyor, bu doğru bir şey değildir.

Büyükşehir olarak; camiler, cem evleri, ulaşım araçları, otobüs duraklarında ilaçlama yaparken amacımız olası virüslerin vatandaşlarımıza bulaşmamasıdır” dedi.  

Vatandaşların korku ve endişeyle evlerinde stok yapmalarını gerektirecek bir durumun olmadığını ifade eden Başkan Gürkan, “Vatandaşlarımız rahat ve huzurlu olsunlar. Bizler de MASKİ Genel Müdürlüğümüze vermiş olduğumuz talimat ile su borcu olan vatandaşlar hakkında her hangi bir işlem yapmamalarını ilettik.

Özellikle şu şartlarda temizlik ve hijyen maddelerine ihtiyaç duyulduğu bir süre içerisinde böyle bir uygulamanın hem toplum sağlığı açısından, hem aile sağlığı ve hem de kişisel sağlığı açısında iyi olmayacağı düşüncesi ile ileriki bir tarihe kadar kesilmemesi noktasında gerekli talimatları verdik.” şeklinde konuştu.

Vatandaşlarımız aldığımız tedbirlerde tedirgin olmasınlar diye ifade eden Gürkan, “Bu süreçte el sıkışmama, toplu yerlerde ve alanlarda bulunmama noktasında temennimizi iletiyoruz. Sağlık Bakanımız ve yetkililer gerekli açıklamaları yapıyorlar. Bunları dikkate alalım.” dedi.

Büyükşehir Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığımız tarafından gerekli ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları yapılıyor.

Vatandaşlarımız almış olduğumuz tedbirler noktasında bazen alış veriş noktasında büyük rağbet gösteriyor. Bazı ürünlere gıda, kolonya türü ürünlere alış veriş noktasında yoğun bir talep var. Zaman zaman menfi insanlar noktasında hemen fiyatları fahiş bir fiyata çekme gibi bir durumla da karşılaşıyoruz.

ESENLİK Genel Müdürlüğümüze ve marketlerimize bu noktada gerekli talimatları verdik. Fiyat artışı söz konusu değil. Diğer market ve alış veriş merkezleri ile ilgili Zabıta Müdürlüğümüz ve diğer ilgili kurumlar tarafından yoğun bir şekilde denetimler yapılıyor.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN