Esnafı hatırlayan tek siyasetçi!

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 'Güçlü sağlık sistemimizle dünyada pandemi ile mücadele eden ülkelere nefes olduk' dedi.

PAYLAŞ

Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Koronavirüs ile mücadelede sosyal izolasyonun önemine dikkat çeken Çalık, vatandaşlardan hem insan sağlığı hem de ülke sağlığı için mecbur kalınmadıkça dışarı çıkmamalarını ve evde kalmalarını istedi.

Vatandaşlara ve esnaflara sosyal mesafe kuralını da hatırlatan Çalık, “Malatya merkezde sosyal mesafemizi koruyarak esnafımıza ve hemşerilerimize selam verip hal hatırlarını sorduk, mübarek Ramazan aylarını tebrik ettik” dedi.

Türkiye’nin koronavirüs (kovid-19) ile mücadelede önemli adımlar attığını kaydeden Çalık, “Alınan tedbirler ve kurallara uyarak bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız. Pozitif göstergeler biz evde kaldıkça, sosyal mesafeyi korudukça, maskesiz sokağa çıkmadıkça artacaktır” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Sağlık Bakanlığı’nın salgınla mücadelesine destek vermek adına her alanda özverili bir çalışma yürüttüklerine dikkat çekerek, “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadelede örnek gösterilen bir ülkeyiz. 18 yıllık AK Parti iktidarında sağlık alanında yapmış olduğumuz çalışmaların ve yatırımların faydalarını ve katkılarını bugün en güzel şekilde görüyoruz. Dünya Sağlık Örgütünün parmakla gösterdiği bir ülkeyiz. Güçlü sağlık sistemimizle dünyada pandemi ile mücadele eden ülkelere nefes olduk. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde kovid-19 ile mücadelede hiçbir ayrım gözetmeden desteklerimiz devam ediyor. Güçlü Türkiye yolunda emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN