İyi ki varsınız!

PAYLAŞ

Malatya Ak Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Av. Muhammed Emin Yalçınkaya, Hemşireler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bugün, Türkiye’nin salgınla mücadelesinin kahramanlarının hemşireler olduğunu belirten Yalçınkaya, hasta yatağında umudunu yitirmiş bir çok hastanın hayata tutunmasında kimi zaman bir doktor, kimi zaman bir psikolog, kimi zaman bir kardeş gibi bütün varlığını ortaya koyan hemşirelerimizin sağlık hizmetinin bir sigortası olduğuna işaret etti.

Tarih boyunca hep cephe gerisinde görev ifa eden hemşirelerin, bugün en ön safta, insanlık İçin kutsal, onurlu ve büyük bir mücadele örneği sergilediklerini belirten Muhammed Emin Yalçınkaya “Önce İnsan” diyerek görev yapan hemşirelerimizin, dünyayı kasıp kavuran covid - 19 salgın sürecinde gösterdikleri cesaret, sergiledikleri fedakarlık ve gerek kendilerinden gerekse ailelerinden yaptıkları feragatleri her türlü takdirin üstündedir” dedi.

 Türkiye’nin bu süreçte hızlıca toparlanmasında katkınız çok büyük; “iyi ki varsınız” diyen Yalçınkaya; Dünyanın en iyileri olduklarını bir kez daha herkese ispatlayan sağlık profesyonellerimizin olmazsa olmazı hemşirelerimizin “Dünya Hemşireler Günü”nü tebrik ederek sağlık ve mutluluk temennisinde bulundu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN