Koronavirüste risk devam ediyor

Malatya Sağlık İl Müdürü Recep Bentli koronavirüs riskinin devam ettiğini ifade ederek vatandaşlarımızdan bu süreçte bazı hususlara uymalarını beklediklerini söyledi.

PAYLAŞ

Sağlık İl Müdürü Bentli şunları dile getirdi; 'COVID-19 pandemisinin tam olarak sonlanmaması nedeni ile, virüse özgün etkili bir tedavi ve/veya aşı bulunana kadar risk devam ediyor. Yeni normalleşme sürecinde vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilmek için hastanelerimizde buna yönelik düzenlemeler yapıyoruz. Vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın sağlıklarını korumak için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızın da şu hususlara uymalarını bekliyoruz:
➢ Hastane içinde bulunan herkes (çalışan, öğrenci, hasta, refakatçi gibi) bulunduğu süre boyunca maske takmalıdır.
➢ Hastanede geçirilen süre boyunca hijyen ve fiziki mesafe kurallarına uyulmalı, mümkün olan en kısa sürede hastaneden ayrılmalıdır.
➢ Hastanelerimizde kalabalık oluşturmamak için, yapılacak olan başvurulara refakatçi olmadan gelinmelidir.
➢ Acil durumlar hariç olmak üzere, hastanelerimizde verilen tüm hizmetler randevulu olacağından; vatandaşlarımız mutlaka randevu alarak hastanelerimize başvurmalıdır. Randevu almak için ALO 182 çağrı merkezi, MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://www.mhrs.gov.tr), MHRS mobil uygulaması veya e-nabız sistemi kullanılabilecektir.
➢ Vatandaşlarımızın hastanede bekleme sürelerinin en az olması için randevu saatinden en fazla 20 dakika önce hastanede olunmalıdır.
➢ Yatan hasta ziyareti yapılmamalı, mümkün olduğunca tek refakatçi ile yatış süreci geçirilmelidir.
Covid-19 Pandemisi boyunca kurallara uymamız sayesinde salgın eğrisinin düzleştiğini gördük ve yeni normalleşme sürecine ulaştık. Aynı hassasiyet ve özenle bu hastalıktan kurtulacağımızı biliyor, sağlıklı günler diliyorum.'

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN