Osman Güder kurallara dikkat çekti!

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, uyulması zorunlu kurallar çerçevesinde kapatma kararının kaldırıldığı Kasap, Balık ve Sebze Pazarı'ndaki esnafları ziyaret ederek, koruyucu maske dağıttı. Başkan Güder, 'Dayanışma içinde olarak işbirliği yapma zamanıdır. Hepimizin çabası herhangi birimiz içindir. Mücadelemizdeki ortak payda insan sağlığıdır. Bu virüsü bizler hep birlikte yeneceğiz' dedi.

PAYLAŞ

 

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya Valisi Aydın Baruş başkanlığındaki İl Hıfzısıhha Kurulu’nun koronavirüs tedbirleri kapsamında uyulması zorunlu kurallar çerçevesinde kapatma kararını kaldırdığı Kasap, Balık ve Sebze Pazarı’ndaki esnafları ziyaret etti. Battalgazi Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından bariyerlerle kapatılan ve geçişlerin belli kurallar çevresinde yapıldığı pazarda ki esnaflara ve vatandaşlara maske dağıtan Başkan Güder, tedbirler kapsamında uyulması gereken kurallara dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatarak, sosyal mesafe kuralını hatırlattı. Battalgazi Belediyesi tarafından pazara giriş ve çıkış yapılan noktalara yerleştirilen dezenfektanların kullanması gerektiğinin altını çizen Başkan Güder’e bu ziyarette Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin eşlik etti.

BAŞKAN GÜDER: “VATANDAŞLARIMIZ KONTROLLÜ ŞEKİLDE İÇERİ ALINACAK”

Kasap, Balık ve Sebze Pazarı’nda gerekli tedbirlerin alındığının altını çizen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Şuan Malatya’mızın kalbi olan Kasap, Balık ve Sebze Pazarı’nı Esnaf Odası Başkanımız ile beraber gezdik. Seçim öncesinde bu bölgemizde gezdiğimizde şurada nahoş görüntüler vardı. Esnafımız şikayetlerini dinlemiş ve seçim sonrasında buranın tertip ve düzenini sağlamak adına gerekli çalışmalarımızı başlamıştık. Bu noktada gerek Büyükşehir Belediyemiz olsun gerek Battalgazi’miz olsun sırt sırta vererek buradaki hijyeni ve tertip düzeni sağlama adına çalışmalarımız oldu. Bilindiği gibi tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü 10 Mart’tan bu yana ülkemize de sirayet etmiş oldu. Malatya’mızda bu virüsten etkilenen illerden bir tanesi. Bu doğrultuda Kasap, Balık ve Sebze Pazarı’nda hem bu pandemiyi engellemek, yavaşlatma adına hem de buradaki esnafımızın geçimini temin etme adına burada bir düzen sağlamaya çalıştık. Buraya gelen vatandaşlarımız belli sayıda ve kontrollü bir şekilde içeri alınacak. Maskelerini takarak, belediyemizin koymuş olduğu dezenfektanlarla ellerini dezenfekte ettikten sonra sosyal mesafesi korunacak şekilde içeri alınıyor. Alışveriş yapıldıktan sonra vatandaşlarımız dışarı alınıyor. Yani arkadaşlar yoğunluk mesafesini korumaya çalışıyorlar. Hem buradaki esnafımızın arzulamış olduğu hem de alışveriş yapan vatandaşın arzuladığı bir ortamı ve düzeni sağlamış olduk. Bu almış olduğumuz tedbirler doğrultusunda vatandaşımızla konuştuğumuzda hakikatken Malatya’nın merkezinde olan bir yerin ve burada herkesin günlük uğrak yeri olan pazarımızın böyle kullanışlı hale gelmesi bizleri sevindirmiş oldu. Bundan sonrada bu düzeninin devam etmesi adına gerekli tüm çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Yoğun mesai harcayan zabıta personelimize de buradan teşekkürlerimizi iletiyoruz.” Şeklinde konuştu

.“HEPİMİZİN ÇABASI HERHANGİ BİRİMİZ İÇİNDİR, EVDE HAYAT VAR, EVDE KAL TÜRKİYE”

Kurallara uyulması çağrısında bulunan ve ‘Bu virüsü bizler hep birlikte yeneceğiz’ diyen Başkan Güder, “Yerel yönetimler olarak bu virüs karşısında gerekli tüm tedbirlerimizi alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz. Umut ediyoruz ki vatandaşlarımızda Malatya’da da bu sosyal mesafeye veyahut da hastalığın yayılmasına engel olma adına kendi üzerlerine düşen görevleri yerine getiriyorlardır. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, önceki gün Bilim Kurulu ile yaptığı toplantı sonrası kamuoyunu bilgilendirme toplantısı düzenledi. Bakanımızın gerçekleştirdiği toplantıda ülkemizin koronavirüs yoğunluk haritasını paylaşıldı. Bu konuda Battalgazi Belediye Başkanı olarak vatandaşlarımızdan bir istirhamımız olacak. Vatandaşımıza diyoruz ki, ülkenize, milletinize ve kendinize bir iyilik yapmak istiyorsanız mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmayın. Çünkü dışarıya çıkan her canlı bunu yayabilecek bir taşıyıcıdır. Taşıyıcı olmama adına evimizde kalmamız lazım. Bizler tedbirlerimizi en üst seviyeye çıkarmış bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın da tedbirlerini üst seviye tutması gerek. Bu hastalığın bulaştırıcı özelliğinin olması nedeniyle vatandaşlarımıza ‘Evde hayat var, Evde kal Türkiye’m diyoruz. Bu virüsü bizler hep birlikte yeneceğiz. Vatandaşlarımıza bir telefon kadar yakınız. Dayanışma içinde olarak işbirliği yapma zamanıdır. Hepimizin çabası herhangi birimiz içindir. Mücadelemizdeki ortak payda insan sağlığıdır” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN