'Tek Vücut Halinde Hareket Ederek Virüsü Yeneceğiz'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Küresel çapta bir krize yol açan ve tüm dünyada vaka sayısı her geçen gün artan yeni tip koronavirüs ( KOVİD-19) salgını dolayısıyla yaşadığımız bu zor günlerde birlik ve beraberliğimizden hiçbir zaman şaşmayarak tek vücut halinde hareket etmemiz gerekmektedir.' diye konuştu.

PAYLAŞ

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM KOLİLERİ TESLİM EDİLİYOR

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe yayılmaya devam eden koronavirüs (KOVİD-19) tehlikesine karşı halkının yanında olmaya devam eden Yeşilyurt Belediyesi, evde kalmaları nedeniyle ekonomik olarak zor günlerden geçen ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması noktasındaki hizmetlerine ara vermeden devam ediyor.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu ve Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte Melekbaba Mahallesinde gerçekleşen yardım kolisi dağıtımına katıldı.  

 “DAYANIŞMA RUHUYLA ZOR GÜNLERİ ATLATACAĞIZ”

(KOVİD-19) salgını nedeniyle evlerinde kalarak hem kendi sağlıklarını hem de toplum sağlığını düşünenlere teşekkürleri ileten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yaşanılan zor günleri dayanışma ve paylaşım ruhuyla atlatacaklarını söyledi.

“HALKIMIZ YETER Kİ EVLERİNDE KALSIN, BİZ GEREKEN NE VARSA YERİNE GETİRİYORUZ”

Bu dönemde herkesin elinden geleni yapması gerektiğini belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Yeşilyurt Belediyesi ve Türk Kızılay’ı Malatya Şubesi olarak ortaklaşa yaptığımız çalışmalar neticesinde ilçemizin farklı bölgelerinde ikâmet eden ve virüs salgını nedeniyle zor günlerden geçen vatandaşlarımızın her zaman olduğu gibi yine yanlarındayız. Hazırlanan yardım kolilerini vatandaşlarımıza ulaştırmaya devam ediyoruz. Yardım kolilerinin içinde her ailenin temel ihtiyaçlarını karşılayacak malzemeler yer almaktadır. Vatandaşlarımızın bu zor süreçte mağdur olmaması için her türlü tedbiri alıyoruz ve yardımları teker teker asıl sahiplerine ulaştırmaktayız. Âlemlerin Efendisi Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed ( S.A.V.) bir Hadisi Şerifinde “Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir” diye buyurmuştur. Hem dinimizin hem de kadim medeniyetimizin temelinde paylaşma hukuku ve dayanışma ruhu vardır. İlçemizde hiçbir vatandaşımızın aç ve açıkta kalmasına müsaade etmeyiz. Belediye olarak bu anlamda üzerimize düşen ne varsa bugüne kadar yerine getirdik, virüs salgını nedeniyle de hizmetlerimizin boyutunu genişleterek yaşanılan zor günlerin atlatılabilmesi için imkânlarımızı seferber ettik. Hemşerilerimizin sağlığı için elimizden ne geliyorsa yapmaktayız. Bu dönemde herkesin fedakârlık yapması gerekiyor. Ülke olarak inşallah bu günleri de el birliği yaparak atlatacağız. Vatandaşlarımız yeter ki evlerinde kalsın ve izolasyon kurallarına uysunlar. Biz onların ihtiyaçlarını karşılamak için kapı kapı dolaşmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN