Yeşilyurt Belediyesi Yeşiltepe'ye halı saha yapacak!

Yeşilyurt Belediyesi Yeşiltepe'de halı saha ve sosyal tesis projesi için Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın katılımıyla belirlenen bölgede incelemelerle bulundu.

PAYLAŞ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 383 daire ve 6 dükkan’dan oluşan, iç ve dış tasarımlarının yanı sıra inşaat kalitesiyle ilçenin mimari dokusuna değer kazandıran ‘Kentsel Gelişim ve Dönüşüm’ projesinden sonra, 7’den 70’e tüm vatandaşlara hitap edecek mekânlara sahip ‘Yeşiltepe Sosyal Tesisler ve Halı Saha’ projesini de Yeşiltepe’ye kazandırmak için kolları sıvadı.

“YEŞİLTEPE’NİN SOSYAL, KÜLTÜREL VE SPORTİF YAPISINA DEĞER KATACAK DEV BİR YATIRIM”

Yeşilyurt’u 2023 vizyonuna ulaştıracak yatırımlara hız kesmeden devam eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un nüfus bakımından en kalabalık yerleşim alanlarını içerine alan Yeşiltepe’nin sosyal, kültürel, sportif ve kültürel açıdan gelişimi destekleyecek dev bir yatırımı hizmete sunmak adına yoğun bir tempoyla çalıştıklarını söyledi.

“PROJEMİZ, 7’DEN 70’E HERKESE HİTAP EDECEK ÖZELLİKLERE SAHİP OLACAK”

İç ve dış tasarımlarının yanı sıra inşaat kalitesiyle bölgeye örneklik teşkil edecek özelliklere sahip ilk ‘Kentsel Gelişim ve Dönüşüm’ projesini Yeşiltepe Hoca Ahmet Yesevi Mahallesine kazandırdıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 7’den 70’e tüm vatandaşların gönül rahatlığıyla kullanabileceği ‘Yeşiltepe Sosyal Tesisler ve Halı Saha’ projesi için de düğmeye bastıklarını söyledi.

“YEŞİLTEPE’YE FARKLI BİR RENKLİLİK VE CANLILIK GETİRECEK ÖZEL BİR PROJE”

Yeşiltepe gibi değerli ve kıymetli bir bölgenin değişiminin Yeşilyurt’un gelişimi açısından büyük önem arz ettiğini sürekli dile getiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ‘Yeşiltepe Sosyal Tesisler ve Halı Saha’ projesinin bölgeye farklı bir canlılık ve hareketlilik kazandıracağını dile getirdi.

“HER BÖLGEMİZİN OLDUĞU GİBİ YEŞİLTEPE’DE HİZMETLERİN EN GÜZELİNE LAYIKTIR”

Yeşilyurt’un her yönden gelişimi için gece-gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Başlan Çınar, “Hoca Ahmet Yesevi Mahallemizde yapımını tamamladığımız Kentsel Gelişim ve Dönüşüm projemizden sonra bu bölgenin daha fazla gelişmesine katkı sunacak Yeşiltepe Sosyal Tesisler ve Halı Saha projemizi de hayata geçirmek adına çok yoğun çalışıyoruz. Yeşiltepe bölgemizin sanayi alanları, galericiler sitesi, toptancılar sitesi, şehir mezarlığı ve kuzey çevre yolunun geçtiği güzergahta olması, bununla birlikte konutlaşmanın hızla yayılmasıyla kalabalık bir nüfusa sahiptir.  Oldukça hareketli ve canlı bir sosyal yaşama sahip bölgemizin gerek alt ve üst yapı gerekse de çevre düzenleme, kaldırım yenileme,  park alanları ve halkımızın ihtiyaçlarına maksimum seviyede karşılık verecek hizmetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Yeşiltepe’nin gelişimi Yeşilyurt’un değişimi için büyük önem arz etmektedir. Bizlerde Yeşilyurt Belediyesi olarak bu bölgemizin her türlü alanda en iyi hizmetler almasını destekliyoruz. Buradaki hareketliliği göz önünde bulundurarak vatandaşlarımızdan gelen talepleri de dikkate alarak bu bölgemize oldukça nezih ve modern alanlara sahip Yeşiltepe Sosyal Tesisler ve Halı Saha projemizi kazandırmak için düğmeye bastık. Etüt Proje Müdürlüğümüzdeki deneyimli ekiplerimizin gözetiminde hazırlanan ve bizimde üzerinde özenle durduğumuz projemizin fizibilitesini tamamladık, mesai arkadaşlarımızla birlikte hazırlanan projenin uygulanacağı alanda detaylı incelemelerde bulunduk. İlçemizin farklı bölgelerinde bulunan sosyal tesislerimizin bir benzerini buradaki hemşerilerimizin hizmetine sunmak için açıkçası sabırsızlanıyoruz. Vatandaşlarımızın aileleri ve çocuklarıyla gönül rahatlığıyla gelip dinlenebileceği, keyifli zaman geçirebileceği, spor tutkunu vatandaşlarımızın spor yapabileceği nezih ve kaliteli alanlara sahip özel bir projeyi buraya kazandıracağız. Yeşilyurt Belediyesinin kontrolünde işletilecek mekânlarda halkımıza kaliteli ve güzel hizmetler sunacağız. Ayrıca burada bulunan halı sahamızı gerekli bakım ve yenileme hizmetlerinden sonra daha güzel şartlarda hizmet vermesine olanak tanıyacak seviyeye ulaştıracağız. Yeşilyurt Belediyesi olarak dur durak bilmeden,7/24 esasıyla Yeşilyurt’umuzun yaşam  standartlarını yükseltecek projelerin altına imza atmaya devam ediyoruz.Yeşilyurt’umuzun her noktası bizim için değerli ve özeldir. Yeşiltepe gibi değerli bir bölgemizin her alanda değişimine ışık tutacak yatırımlarımıza yeni dönemde daha fazla yoğunluk vereceğiz. Ayrıca Kiltepe mahallemize meslek edindirme kursları, Erdem Okulu ve kültürel faaliyetlerin yapılacağı nezih ve modern bir hizmet binası kazandırmak adına çalışmalara başladık.  Her bölgeye eşit seviyede hizmet anlayışından yola çıkarak merkez-kırsal ayrımı yapmadan tüm mahallelerimizin aynı seviyede gelişmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz.” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN