Yeşilyurt Kent Konseyi siperli maske üretimi yapıyor!

PAYLAŞ

Yeni tip koronavirüs ( KOVİD-19) salgını nedeniyle bütün faaliyetlerini durdurma kararı alan Yeşilyurt Kent Konseyi, halkın sağlığını korumak için canla başla çalışan sağlıkçıların yanı sıra belediye personellerinin kullanması amacıyla siperli maske üretimi yapıyor.

“2 BİN ADET MASKE HAZIR, İLERLEYEN GÜNLERDE BU RAKAMI ARTIRACAĞIZ”

Yeşilyurt Kent Konseyi Hizmet Binasında oluşturulan atölyede gerçekleşen maske üretim çalışmalarını yerinde takip eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ilk etapta 2 bin adet siperli maskenin hazır duruma geldiğini, ilerleyen günlerde bu rakamı artıracaklarını söyledi.

“VİRÜS SALGINIYLA MÜCADELEDE ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVLERİ EKSİKSİZ YERİNE GETİRİYORUZ”

Siperli maskeleri öncelikle belediye personelleri, sağlık görevlileri, hasta ve hasta yakınlarına dağıtacaklarını dile getiren Başkan Çınar, “ Korona virüsünün ortaya çıktığı ilk günden bu yana her alanda tedbirlerimizi aldık ve her gün yeni bir hizmetimizi halkımızla ulaştırmaktayız.  Dünyanın başına bela olan bu virüsün yayılmaması ve dar alana hapsedilmesi için büyük çaba içindeyiz. Tabii ki bu dönemde maske ihtiyacının giderek artması üzerine hareket geçerek,  Yeşilyurt Kent Konseyinde maske üretim atölyesi kurduk.  Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreterliğimizin kontrolünde Kadın ve Gençlik Meclislerimizin ortaklaşa yaptıkları çalışmalar neticesinde, ülkemizde de can kayıplarına yol açan virüs salgınıyla etkin bir şekilde mücadele etmek, halkımızın sağlığını korumak ve korona virüsü nedeniyle artan maske ihtiyacını bir nebze olsun karşılayabilmek için siperli maske üretimi yapılmaktadır. Buradaki kurulan atölyede sosyal mesafe kurallarına uyularak, 3-D yazıcılarından alınan plastikler asetatlarla birleştirip monte edildikten sonra siperli maskeler hazır duruma gelmektedir.Burada üretilen maskeleri öncelikle belediyemizde sahada çalışan personellerimize dağıtımını yapacağız.Bununla birlikte sağlığımız için gecesini gündüzüne katarak canla başla çalışan sağlık çalışanlarımızın yanı sıra hasta ve hasta yakınlarımıza da bu maskeleri göndereceğiz.Şu anda 2 bin adet siperli maskemiz hazır duruma gelmiştir, ilerleyen günlerde bu rakamı artıracağız.Virüs salgınından uzak durmak için izolasyon, sosyal mesafe ve temas çok önemlidir.Bu tür maskelerinde ciddi faydaları olduğunu görmekteyiz. Günlük kullanıma elverişli ve standartlara uygun malzemelerle üretilen maskelerimizi, dezenfekte ettikten sonra ilgili yerlere göndermeye devam edeceğiz.  Koronavirüs ile topyekün mücadele anlamında üzerimize düşen her türlü görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirmekteyiz. Kültürel ve sosyal faaliyetlerine virüs salgını nedeniyle ara vermesine rağmen halkımızın en fazla ihtiyaç duyduğu maske üretimi için kolları sıvayarak bu dönemi boş geçirmeyen Kent Konseyimizin Genel Sekreteri, Kadın ve Geçlik Kolları Başkanları ve personellerini duyarlı yaklaşımlarından dolayı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yeşilyurt Kent Konseyinde üretilen siperli maskeler, Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Berber tarafından Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çalık Devlet Hastanesi Pandemi Bölümünde görevli sağlık personellerine teslim edildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN