Kiraz:'Çağrımız yanıt buldu'

Koronavirüs salgınının Türkiye'ye giriş yapmasıyla beraber alınan önlemler kapsamında birçok işyeri kapatıldı. İşyeri sahipleri ve çalışanların zor durumda olduğunu, hiçbir gelir kaynaklarının bulunmadığını gündeme getiren Cumhuriyet Halk Partisi Malatya il başkanı Enver Kiraz bu kez esnafa müjdeli haber verdi.

PAYLAŞ

Malatya esnaf odaları ile yaptığı görüşmeler sonucunda esnafın ve çalışanlarının maddi sıkıntı yaşadığını, ailelerinin zor durumda olduğunu sık sık gündeme getirerek, “Malatya’da bulunan altı bin esnafa 2.000 TL nakdi yardım yapılmalıdır” diyen il başkanı Enver Kiraz’ın çağrısına Malatya valiliğinden cevap geldi. 

 Bugün esnaf odalarına kayıtlı olan esnaflara şu bilgilendirme mesajı gönderildi “ Sayın Valimizin görüşleri doğrultusunda, 

Esnaf ve Sanatkarlarımızın dikkatine, 

Virus salgını kapsamında işyerlerini kapatmak zorunda kalan ve olumsuz etkilenen esnaflarımızın Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 1000'er lira sosyal destek programına başvuruları başlamıştır. Esnaflarımız kendileri için e-devlet üzerinden müracaat edebileceği gibi, esnaflarımızın yanlarında çalışanlarda kendileri için e-devlet üzerinden müracaat edebilecektir. 

Bilgilerinize önemle duyurulur.”

Bu gelişmeden büyük mutluluk duyduğunu belirten CHP il başkanı Enver Kiraz ise” günlerdir Malatya esnafının yaşadığı sıkıntıyı gündeme getirmeye çalıştık. Maddi olarak büyük zorluk yaşayan ve ailelerine bakamayacak duruma gelen esnafa destek verileceğini açıklayan Sayın Valimiz Aydın Baruş’a, esnaf odalarımızın başkanlarına teşekkür ediyorum. Her fırsatta esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN