Mercedes Kadir Sokağı!

PAYLAŞ

Yeşilyurt Belediyesi, vefatıyla herkesi derin bir üzüntüye boğan Malatya’nın renkli ve özel simalarından, 7’den 70’e herkesin sevip, sahiplendiği (Mercedes Kadir) lakaplı Fatih Kaydı’nın ismini ikâmet ettiği Tecde mahallesindeki sokağa verme kararı aldı.

“FATİH KAYDI’NIN VEFATINDAN BÜYÜK BİR ÜZÜNTÜ DUYDUM”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 18 Nisan Cumartesi günü saat 21:00’de (KOAH) solumun yetmezliğinden dolayı hayatını kaybeden (Mercedes Kadir) lakaplı Fatih Kaydı’nın vefatından büyük bir üzüntü duyduğunu söyledi.

“MALATYA’NIN SEMBOLÜ, ÖZEL VE RENKLİ SİMASINI GELECEK NESİLLERE TAŞIYACAĞIZ”

Mercedes Kadir’in Malatya’nın sembol isimlerinden olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Tecde mahallesi Musa Sokağında ki evinde ailesiyle birlikte ikamet eden ve her gün sokaklarda uzun deyneğine bağladığı farklı süslemelerle dolaşan, konuşmaları, söylemleri, etrafına yaydığı pozitif enerji ile 7’den 70’e herkesin sevdiği ve sahiplendiği (Mercedes Kadir) lakaplı Fatih Kaydı’nın aramızdan ayrılması hepimizi derinden üzmüştür. Öncelikle Fatih Kaydı kardeşimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Mercedes Kadir lakabıyla uzun yıllardır Malatya’nın ortak bir değeri olan, halkımızın her daim sahiplendiği, sadece Malatya’mızda değil Türkiye ve dünya çapında bilinen ve tanınan Fatih Kaydı’nın aramızdan ayrılması herkesi derin bir üzüntüye boğmuştur. Malatya sokakları Mercedes Kadir’in vefatıyla adeta öksüz kalmıştır. Mercedes Kadir bu dünyadan göç ederken arkasında asla unutulmayacak anılar bırakmıştır. Hayatımızın çok özel bir yerinde bulunan, anıları, yaşadığı ve yaşattıklarıyla her daim hafızalarımızda yer edinecek olan Mercedes Kadir kardeşimizin ismini Malatya’da ve Yeşilyurt’ta yaşatmak, yaşadığımız kente olan bir borcumuz ve görevimizdir. Vefat haberinin ardından kendi içimizde yaptığımız toplantı neticesinde Mercedes Kadir’in adını Yeşilyurt’umuzda yaşatmak için, ikamet ettiği mahalledeki caddeye Mercedes Kadir isminin verilmesine karar verdik. Belediye Meclisimizden alacağımız karar sonrasında Tecde Mahallesinde Fatih Kaydı ve ailesinin yaşadığı sokağa Mercedes Kadir ismini vererek, bu özel ve renkli simayı gelecek nesillere taşımış olacağız.” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN