Başkan Güder'den meske desteği ziyareti!

PAYLAŞ

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı (SMMMO) ziyaret etti. Oda üyelerine maske desteği verdiklerini belirten Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Umut ediyoruz ki kısa sürede yaşamış olduğumuz bu sıkıntıları atlatırız” dedi.

Koronavirüs salgını sonrasında ilçe genelinde tedbirleri arttıran ve dezenfekte çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Battalgazi Belediyesi, vatandaşların maske ihtiyaçlarına da cevap veriyor. Bugüne kadar yüz binlerce maske dağıtan Battalgazi Belediyesi STK’lar aracılığıyla da esnaflara maske desteği veriyor. Daha önce fırıncılar, berberler ve kuaförler ve diğer kuruluşlara verdiği hijyen çalışmaları ve maske dağıtımına bir kurumu daha ekledi. Battalgazi Belediyesi, bütün zorluklarda görevi başında olan muhasebeci ve mali müşavirleri unutmadı. Battalgazi Belediyesi tarafından Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’na, oda üyelerine dağıtılmak üzere maske bırakıldı.

“AMACIMIZ BU YAŞAMIŞ OLDUĞUMUZ SÜRECİ EN AZ HASARLA ATLATABİLMEK”

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret eden Battalgazi Belediye başkanı Osman Güder, “Battalgazi Belediyesi olarak yaşamış olduğumuz gündemi değerlendirmek üzere zaman zaman mülki erkanla bir araya geliyoruz, gündemi değerlendiriyoruz. Tabi bu süreç içerisinde sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek durumu değerlendirmesi yapıyoruz. Fikir alışverişinde bulunarak vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Biz biliyoruz ki mal canın yongasıdır. Önce can önemli ama yaşamın olabilmesi için de özellikle insanın yemeye, gıdaya ihtiyacı var. Bunun için de insanın çalışması gerekiyor. Özellikle çalışma toplumun çalışma düzenini muhasebeciler odası, çalışan insanları bilgilendirme, onlara yol çizme açısında çok önemli bir fonksiyon üstleniyorlar. Devletimiz de bu süreçte kısmi zamanlı olsun, diğer esnafımıza zanaatkarımıza destek olsun, belli noktalarda vatandaşa destekleri var. Bu hususta muhasebeciler arkadaşlarımızı esnaflarımızı yönlendiriyorlar. Biz de elimizden geldiğince Malatya’mızda Battalgazi’mizde esnafımıza durumu iyi olmayana yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu süreçte başta esnafımız olmak üzere insanlarımız ciddi sorun sıkıntılar yaşadı. Battalgazi Belediyesi’nin de içerisinde olduğu sosyal vefa destek grubu ile şuana kadar verilen rakamlara baktığımızda 7 binden fazla koli ile ailelere gıda yardımı yapılmış oldu. Diğer tarafta hem devletimizin hem bizlerin, yerel yönetimin, desteği ile şuan Battalgazi bölgesinde takriben 30 binin üzerinde aileye gerek ayni gerek nakdi yardımlar yapılmış oldu. Tabi amacımız bu yaşamış olduğumuz süreci en az hasarla atlatabilmek. Bu hususta tabi merkezi hükümetler olsun, yerel yönetimler olsun, sivil toplum örgütleri olsun üzerine düşen görevi, sorumluluğu layıkıyla yerine getiriyorlar. Burada en önemli sorumluluk vatandaşa düşüyor. Şükürler olsun Malatya’mızda ciddi oranda sorun sıkıntı yaşamadık. İnşallah bu kurallara riayet ettiğimizde bu süreci daha hafif, az hasarla atlatacağımıza inanıyoruz. Medyada da gördüğümüz kadarıyla bazı bölgelerde yaşamın normale döndüğü yerlerde insanların dikkat etmeyişinden kaynaklı hastalığın arttığını görüyoruz. “ dedi.

BAŞKAN GÜDER: “TEDBİRLERİ VATANDAŞLAR OLARAK ALMAMIZ GEREKİYOR”

Şehirlerarası geçişlerin serbest bırakılmasının vatandaşı rehavete sürüklememesi gerektiğinin altını çizen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder: “Malatya’mızda geçen pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın, bilim kurulunun talimatları doğrultusunda şehirlerarası geçişler serbest bırakılmış oldu. Bu serbest bırakılmalar bizi rehavete sürüklememeli. Gereken tedbirleri vatandaşlar olarak almamız gerekiyor. İnşallah 11 Mayıs’tan sonra bir takım esnaflarımız daha iş yerlerini açmış olacaklar. Burada onlardan şu hassasiyeti bekliyoruz, kurallara uymaları. Çünkü insanların buluşma noktaları olmaları hesabiyle hastalığın yayılım noktası konumuna da gelmiş olacaklar. Bu hassasiyeti göstereceklerine canı gönülden inanıyoruz. Umut ediyoruz ki kısa sürede yaşamış olduğumuz bu sıkıntıları ülke olarak, dünya olarak, millet olarak def ederiz diye düşünüyoruz. Tedbir ilk günden beri söylenen kelime bilirkişiler tarafından. Herkesin bundan sorumlu olduğu ve herkesin gerekli tedbirleri alması gerektiği hususunda insanlara yön veriliyor. İnşallah bizlerde buna riayet ettiğimiz ölçüde bu yaşamış olduğumuz sıkıntıları kısa sürede atlatacağız. Bugün de Muhasebeciler ve Mali Müşavirler oda başkanımızı ziyaret ettik. Kendilerine teşekkür ediyoruz. İnşallah hep beraber bu yükü bertaraf edeceğiz diye umut ediyoruz.” diye konuştu.

BOYRAZ: “MESLEKTAŞLARIMIZ ÖZVERİYLE ÇALIŞIYOR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Nuh Boyraz, ekonomik ve sağlık alanında başarılı bir yönetimin olduğunu ifade etti. Boyraz şöyle devam etti: “ Battalgazi Belediye Başkanımız başkan yardımcıları ve il yönetimiyle odamıza yapmış ziyaretinden dolayı şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Uzun bir zamandan sonra hem bir muhabbet ve hasret giderme adına bize bir moral oldu. Günümüzde sizlerin bildiği gibi Elazığ depreminden sonra arkasından COVID salgını ekonomik olarak gerçekten zor bir süreçten geçiyoruz. Ekonominin yanında COVID’den dolayı da özellikle sokağa çıkma yasağı ve hastalık dolayısıyla da 65 yaşı üstü ve gençlerimizde gerçekten ev hapsi konumunda. İnsanlarımız iş yerinde daha dikkatli herkes istediğini istediği şekilde yapamıyor gezemiyor giyinemiyor. Velhasıl bir hapis hayatı yaşıyoruz. İnsanlar bundan sonra ki süreçte iş yerlerimiz kapalı işletmelerimiz gerekli ciroları yapamıyorlar artık sigortalar dahil. Çalışanlarımız bu konuda evde kaldılar. İşverenlerin durumları var bu konuda devletimizde bu süreci atma konusunda elinden geldiği çabayı sarf ediyor. Gördüğümüz kadarıyla sağlık konusunda da ekonomik konusunda da şuana kadar başarılı bir süreç yönetiliyor özelliklede sağlık konusunda. İnsanlarımızda bu kurallara uyduğu gözleniyor. İnşallah bu uyuma devam ederler herkes kendi sağlığı açısından ekonomimiz ve geleceğimiz açısından bu kurallara uymak gerçekten önemli. Biz bu süreçte meslektaşlar olarak bu çarkın dönmesi konusunda gerekli tedbirleri alarak kısa çalışma ödeneği olsun, bankaların istediği evraklar olsun resmi kurumların istediği evraklar olsun bunları aksatmadan yerine getirdiğimize inanıyorum. Bu konuda meslektaşlarımız gerçekten özveriyle çalışıyorlar. Ben bu konuda toplum adına insanlık adına meslektaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Çünkü bu çarkın dönmesi lazım bundan sonraki hayat geçmişteki gibi olmasa da yeni bir hayat modeline yön vermemiz gerekir. Ben bu bağlamda uzun zamandır gerçekten bir araya gelmediğimiz dostlarımızla ağabeylerimizle bugün bir araya geldiğimizden dolayı bahtiyarım. Tekrar odamızı ziyaret ettiğiniz için bir kez daha teşekkür ediyorum”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN